Kategorie: TT-01 / TT-01D / TT-01R / TT-01E / TT-01ED / TT-01ER / TT-01M / TT-01F, Novinky

Drift

daj_prednost_drifterom

Drift je čoraz viac obľúbený jazdný štýl pochádzajúci z východu. Jazdu driftom možno charakterizovať ako kontrolovaný šmyk využívajúci sa na efektný prejazd zákrutami, kedy:

  • je auto vyosené z priameho smeru jazdy, pričom jazdou naďalej opisuje tvar dráhy
  • sa jazdí dverami napred
  • kedy sa nevláči zadok auta "za sebou ale vedľa seba"
  • "kde iný končia my začíname"
  • ...

Drift

Prvou charakterickou črtou driftovania je prekĺzavanie kolies pri jazde. Pri driftovaní na RC modeloch je toto prekĺzavanie zabezpečené tvrdými zmesami pneumatík v styku s povrchom dráhy.
Druhou je charakteristickou črtou je inak typické postavenie vozidla voči zákrute

Teoretická technika jazdy je v skratke vyobrazená na obrázku: drift_teq_small Skútočná technika sa nadobúda praxou.

TT-01 úpravy na Drift možno rozdeliť na: úpravy v nastavení a na úpravy v použitých dieloch.

Úpravy v nastavení

Vzhľadom na fakt, že mnohý jazdci používajú rozličné nastavenia a buď používajú alebo nepoužívajú aj špecializované diely (samozrejme na modely TT-01 podvozku), a viedia udržať RC auto v riadenom šmyku, nebolo by správne tvrdiť, že je to s úpravami tak a nijak inak.

Úpravy v použitých dieloch

  • Hlavnou a v každom prípade nutnou úpravou je náhrada mäkkých pneumatík za už spomínané tvrdé. Takéto tvrdé kolesá sa vyrábajú u rôznych výrobcov v rôznych prevedeniach pričom majú podobné trecie vlastnosti.
DriftTire-HPI_GIF HPI_VINTAGE-DRIFT_GIF yokomo1902_small yokomo_zr-dr02_small
HPI VINTAGE DRIFT TIRE 26mm (TYPE B/2pcs) HPI SUPER DRIFT TIRE 26mm RADIAL (TYPE A/2pcs) Yokomo Drift Pneu. ZR DR-02 Yokomo Drift Tire ZR-DR03

V mnohých prípadoch sa hľadajú možnosti ako neutrácať peniaze za originálne driftovacie kolesá resp. pneumatiky a tak si veľká skupina jazdcov obľúbila tzv. ABS pneumatiky. Ide v podstate o rúrky z termoplastického polyméru (akrylonitril-butadién-styrénový kopolymér) vhodného priemeru narezané na správnu dĺžku a lepidlom osadené na voľný/prázdny disk.

ABS1_small ABS2_small

Video uká�žky výroby domácich driftovacích pneumatík: Smile_Popcorn

  • použitie alternatívnych zadných zbiehavých kameňov (2°) má umožňovať predĺženie šmyku
kamene_0 kamene_2
kameň 0° kameň 2°
  • použitie stabilizátorov, čo sú vlastne rôzne pružné drôty uchytené pomocnými dielmi na nápravy majú zacieľ robiť nápravu tuhšou, čo má zabezpečiť aktívnejší kontakt kolies a povrchu vozovky
stabilizatory_predne stabilizatory_zadne
Predný stabilizátor Zadný stabilizátor

  • výmena pružiny v tlmičoch za stredne tvrdé až tvrdé, aby opäť bola náprava tuhšia
pruziny_1
  • driftovaniu ako ku "cool-ovému" štýlu jazdy sa v mnohých prípadoch priraďuje aj určitá nádielka vizuálneho Tuningu, či už v podobe rôzne tvarovaných zadných krídiel/spojlerov alebo farebných svetelných efektov v osvetlení a podsvieten

tuning_kridla2

Komentáře rss


, nezrovnalosti odpovědět

no mas tam par nezrovnalosti:

- stabilizatory nemaju robit napravu tuhsou, nie su dodatocnou pruzinou, ale maju pomoct prenasat zataz z jednej strany na druhu, co pomaha urdzat auto v "vodorovnejsom" stave (stabilizovat ho, z toho ten nazov ;) ) pocas prejazdu zakruty (nenaklapa sa). Ak ti robia napravu tuhsiu, je to zle a mal by si uvolnit ich drziak.

- tuhost pruzin. Na drift na RC autach potrebujes makke pruziny, nie tvrde. Tvrda naprava ma horsi styk s podlozkou (asflatom) ako makka. Pri drifte na drift pneu mas na kolesach aj tak extremne malu adheziu, takze potrebujes zlepsit kontakt s vozovkou a nie robit tvrdu a skackavu napravu. (ovsem, ak si pisal o driftovani na beznych slikoch, tvrda naprava moze pomoct, ale nemusi, zelezi od mnohych faktorov)

- Okrem przin je velmi dolezita ja tuhost tlmicov. Musis tam dat co najmakksie tlmice, dokonca niektori drifteri si do piestikov navrtavaju dodatocne dierky (3 nestacia :) )

ale inac OK, snaha sa hodnoti ;)

, - odpovědět

pekný článok, až na tie pružiny, ja osobne volím čo najmäkšie 10


Menu

Náhodný obrázok

ch_5.jpg

Vyhľadávanie

Tu na webe

Bannery priateľov

Môj banner pre Vás
rc-tamiya.cekuj.net


Miesto pre Vaše bannery
sunlight.shira.cz
ninu.cekuj.net - Open-Source, IT a iné
http://baterky-noze.sk/
http://rcsvet.webnode.sk

vas_banner

Uživatel


Štatistika

TOPlist
free counters