Kategorie: TT-01 / TT-01D / TT-01R / TT-01E / TT-01ED / TT-01ER / TT-01M / TT-01F, Novinky

TT-01F

obr_1_small

Hlavne aby ste vedeli...! model TT-01F nie je oficiálnym podvozkom z dielne Tamiya.

Ide o HOME MADE podvozok. Čiže ako základ niekoľkým TT-01 nadšencom poslúžil v podstate ktorýkoľvek regulárny podvozok, samozrejme série "[tété-nulajedna]". Podvozok sa v detajloch síce u každého majiteľa líši, ale má predsa spoločnú technologickú a aplikačnú myšlienku. ...je stavaný na Drift.

Pre tých, ktrorí by nevedeli čo to drift je, znie definícia asi takto: "Drift je prejazd zákrutami kontrolovaným šmykom". Viac o drifte tu...

Ako najzásadnejší technický zákrok ("vylešovák") je zmena riadiacej nápravy. Áno! ... je to čudné a technické prevednie riadenia každého TT-01F exemplára ešte čudnejšie. Teda riadenie bolo presunuté z prednej nápravy na zadnú. Netreba si ale myslieť, že to bude s riadením na zadnej náprave ako na vysokozdvižnom vozíku... nie nie ...so zmenou riadiacej nápravy sa zmenila orientácia jazdy. Niežeby sa teraz s upravenými podvozkami teraz cúvalo, ale vznikol takto nový predok.

obr_2_small

Základnou a najhlavnejšou výhodou je zmena ťažiska. Elektromotor svojou výraznou hmotnosťou umiestnenou teraz už vpredu (predtým v zadu) prenáša ťažisko viac na prednú nápravu, čím je tlak na zadnú nápravu menší, teda aj na kolesá a dochádza k ľahšiemu prekĺzavaniu => ľahšiemu driftovaniu.

Rovnaká myšlienka je použitá aj u výrobcu HPI modelu podvozku E10, kde sa konštukčnou prestavbou mení charakter podvozku na závodný alebo driftovací. E10_small

Pre niektorých vlastníkov TT-01F je nemálo dôležité technicko-dispozičné riešenie serva, prijímača i regulátora. Servo i regulátor sú často prvkami určujúcimi protiváhu elektromotoru alebo pohonnej batérie.

Medzi malé dodatočné úpravy podvozku patria ešte:

  • výmena nosných stĺpikov karosérie predné za zadné a naopak,
  • premontovanie nárazníka
  • prepólovanie plyn-revers na revers-plyn, pretože pre nový smer jazdy vpred sa motor musí točiť opačne

Ak si kladiete otázku a odkiaľ to písmeno F [ef] (veď pri verzii TT-01D tzv. Drift špeciál je D ako Drift jednoznačné), tak na túto otázku odpoveď ešte nepoznám... 3 Ak vás to nenapadlo tak som vám to aspoň pripomenul.

Komentáře rss


, Videa odpovědět

Videa na stranke su sukromne, nedaju sa pozriet.


Menu

Náhodný obrázok

ch_35.jpg

Vyhľadávanie

Tu na webe

Bannery priateľov

Môj banner pre Vás
rc-tamiya.cekuj.net


Miesto pre Vaše bannery
sunlight.shira.cz
ninu.cekuj.net - Open-Source, IT a iné
http://baterky-noze.sk/
http://rcsvet.webnode.sk

vas_banner

Uživatel


Štatistika

TOPlist
free counters
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat